En av de største rivalene har allerede gitt opp å stanse Liverpool i Premier League

0
273
Vet de har noe stort på gang. (foto: Liverpool)

Liverpool vant Premier League-tittelen under Jürgen Klopp 2019/20-sesongen, og var en av favorittene til å gjøre det samme sesongen etter. Pep Guardiola ville det annerledes. Så når Premier League-tittelen igjen ble busset til Anfield etter forrige sesong, er det ingen garanti for at Arne Slot kan sikre back-to-back tittel. Etter fem Premier League-kamper mener likevel treneren hos «verdens beste klubb» at Liverpool allerede er på mesterkurs.

Liverpool mistet Trent Alexander-Arnold og sendte Luis Diaz til Bayern München. De regjerende Premier League-mesterne har likevel kommet sterkere ut av overgangsmarkedet, og jobber videre på fotballen Arne Slot har videreført fra Mester Klopp. Dette er kontinuitet i praksis, en suksessformel Chelsea-manager Enzo Maresco allerede etter fem Premier League-kamper har innsett gir Liverpool et tempo det blir nærmest umulig å følge.

LES: Advarer forsvarsspillere mot å stå i veien for «monsteret» Gyökeres

Enzo Maresca og Chelsea gikk inn i sesongen som «verdens beste klubb» etter gigantsuksessen i VM for klubblag, men har møtt den «engelske virkeligheten» i Premier League. Etter fem kamper står londonklubben allerede syv poeng bak Liverpool. Maresca setter ord på «fenomenet Liverpool».

– Hvis de fortsetter på denne måten, tror jeg det er umulig å ta igjen dem, ikke bare for oss, men for alle klubbene, begynner Chelsea-manageren ifølge The Guardian.

– De har gjort en fantastisk jobb siden i fjor, og spillerne de har bestemt seg for å kjøpe viser klubbens intensjon om å gå etter titler i Premier League og Champions League igjen, det er helt klart, skryter Maresca.

Les på Sporten: Liverpool skjønner det ikke er noen grunn til å vente – belønner Ryan Gravenberch

Ingen artikler å vise