Fikk tydeligvis nok av benken som Manchester United-spiller – nekter å ta telefon fra landslagstrener

0
410
Elanga roper ut budskapet sitt etter scoring. (foto: Nottingham Forest)

Landslaget foran alt. Når Erling Haaland tar seg noen ekstra dager med festing etter treble i debutsesongen hos Manchester City før viktig landslagskamp, da blir det murring. Når kaptein Kylian Mbappé trekker seg fra landskamper for Les Bleus, for noen dager senere spille kamp for Real Madrid, da blir det nærmest opptøyer i Frankrike. Det blir ikke samme bråk når 22-åringen Anthony Elanga nekter å spille for Sverige, men er likevel en spesiell situasjon.

Den svenske spilleren startet på Uniteds akademi i 2014, spilte seg inn til førstelagsdebut i 2020, men skjønte i 2023 at benken hos en av verdens største klubber fortsatt bare var en benk. Overgangen til Nottingham Forest i 2023 var det som skulle til for at det skulle løsne. Flust av spilletid, leveranser av 17 assists og 8 scoring på 67 kamper har gitt 22-åringen en solid posisjon i klubben. Derfor frister benketilværelse svært lite, selv når landslagstreneren ringer.

LES: Fikk tydeligvis nok av benken som Manchester United-spiller – nekter å ta telefon fra landslagstrener

For det er akkurat det Sveriges landslagstrener Jon Dahl Tomasson har tilbudt Elanga i fjor høst. Hele oktober-samlingen ble brukt på benken, ikke det kantspilleren med viktig rolle for Premier Leagues 3. beste klubb forventet.

I den neste landslagssamlingen var Elanga ikke tatt ut, ganske enkelt for at den danske treneren ikke hadde fått svar på anropene. Dahl Tomasson uttalte han regnet med å få pratet med Elanga før neste samling i mars. Fortsatt ingen svar.

 -Jeg er glad for å se at han har det bra. Han er en av spillerne vi følger. Jeg har ringt ham sju ganger totalt, og jeg har også sendt meldinger. Så ballen er nå på hans banehalvdel, sier landslagstreneren til Expressen.

Les på Sporten: Forlot Liverpool som svært misfornøyd – nå åpner Sepp van den Berg for retur til Anfield

Etter noen år på benken hos Manchester United har Elanga tydeligvis blitt vaksinert mot å bli behandlet som innbytter.

Alt om Elangas kamper hos Forest

Ingen artikler å vise