
Etter tre år er Sparta Praha UEFA Europa League, og åpnet denne sesongens ligafase borte mot Ararat-Armenia. Vertene fikk en god start, med et skudd i det 10. minutt som endte med at ballen traff stolpen bak Jakub Surovčík. Det var imidlertid Sparta som til slutt tok kontroll over kampen.
Midtveis i første omgang scoret Tobias Guddal som tydeligvis ikke vet han er midtstopper to ganger på cornere levert av Adam Karabec. Begge lag fant nettet etter pause, men Patrik Vydra sørget for tremålsledelse.
Assistkongen Bo Hegland har spilt seg inn på radaren til Barcelona!
Sparta Praha hentet 24 åringen fra Tromsø i sommer for 4,5 millioner euro og har allerede fått nytte av rekordkjøpet.
Guddal-dobbel avgjorde for Sparta Praha
Tobias Guddal scoret de to første målene da Sparta Praha slo Ararat 4-1 på bortebane i europaligaen. Det var sesongens to første mål i turneringens ligaspill.
Den norske midtstopperen scoret i det 20. og 22. minutt, og den tsjekkiske klubben ga aldri fra seg ledelsen. Rogalendingen med fortid i Tromsø viste seg umulig å stoppe på hjørnespark.
Les på Sporten: Jadon Sancho i samtaler med Premier League klubb etter Aston Villa avslag
Først nikket han inn serven fra Adam Karabec, så var han nådeløs på en retur etter en ny corner og brukte en berøring før han banket ballen i nettet.








