
Ja, det sitter fortsatt igjen godfølelse etter sommerens VM-eventyr, men nå dreier det seg om sesongstart i de største ligaene. Våre norske landslagsspillere møter stående applaus hos sine klubber ved retur fra ferie, i Leipzig var det spesielt stor stemning.
Det var stor ståhei hos Tysklands 3. beste klubb da Ørjan Nyland valgte retur til klubben. Det skal ikke ha stått på tilbudene for keeperen med kamper i verdensklasse på VM-arenaen, men for 35-åringen var det helt naturlig å velge bundesligaklubben. Smilene ble enda bredere, om mulig, da klubbens andre norske VM-helt var tilbake fra ferie.
LES: Nå er det Sørloths tur! Går likevel mot overgang
RB Leipzig-supporterne har fått med seg Nusas gnistrende spill i VM og scoringen mot Elfenbenskysten, som sendte Norge videre til 8.-delsfinalen. I et VM der Tysklands store stolthet, Die Mannschaft, forsvant ut av mesterskapet i 16.-delsfinalen mot Paraguay.
Les på Sporten: Liverpool øker budet på Bradley Barcola – dobbeltkupp kan bli virkelighet
Denne uken varklubbens to VM-helter som var på/tilbake på treningsfeltet hos RB Leipzig.
«What a surprise reunion – @nusaantonio and @orjanhnyland1 are back together at RB Leipzig 🥹🫶, melder klubben sprudlende.
Les på Engelske Klubber: West Bromwich sikrer seg norsk spiller!
Det hører med til historien at klubber som Arsenal står klar for å hente Nusa, så vi får se hvor langvarig gjenforeningen blir. Uansett, RB Leipzig digger sine to norske VM-helter.








